Zasada działania | Odpowietrzniki Stahlbus

Page Not Found

Oops! We couldn't find the page that you're looking for.

Please check the address and try again.

Start arrow Odpowietrzniki Stahlbus arrow Zasada działania
Zasada działania
Odpowietrzanie może wydawać się banalną i mało znaczącą czynnością. W rzeczywistości dokładne odpowietrzenie układu hamulcowego wcle nie jest łatwe...o ile nie stosuje się odpowietrzników Stahlbus.

Odpowietrzanie układu hamulcowegoPrzewagą odpowietrzników Stahlbus jest to, że podczas odpowietrzania układ cały czas pozostaje szczelny. Odpowiadają za to dwie unikalne części składowe odpowietrznika: zawór kulkowy oraz uszczelka typu O-ring.

Zawór kulkowy gwarantuje przepływ płynu w jednym kierunku. Nie ma potrzeby ciągłego otwierania i zamykania odpowietrznika tak jak to trzeba robić w przypadku zwykłych odpowietrzników.

Uszczelka O-ring umieszczona za gwintem odpowietrznika nie pozwala na przedostawanie się "lewego" powietrza przez gwint odpowietrznika. W przypadku zwykłych odpowietrzników jest to nagminne i nigdy nie ma pewności, czy wypływające wraz z płynem pęcherzyki powietrza pochodzą z głębi układu czy dostały się poprzez gwint. Nie jest też możliwe całkowite pozbycie się tych pęcherzyków.

Dodatkową zaletą zachowania szczelności układu jest wyeliminowanie wszelkich wycieków płynu, który z łatwością niszczy każdą powłokę lakierniczą.

 

 

 

 

 

 

 

Napełnianie układu hamulcowego

Odpowietrznik Stahlbus umożliwia także łatwe napełnienie pustego układu płynem hamulcowym. Jest to konieczne np. po wymianie przewodów hamulcowych na przewody w oplocie HEL. Aby zalać system należy bardziej odkręcić odpowietrznik (2 pełne obroty). Dzięki temu zawór kulkowy pozostaje otwarty. Uszczelka O-ring nadal uszczelnia układ.

W celu napełnienia układu najlepiej użyć pompki podciśnieniowej (dostępna w naszym sklepie). Można obejść się bez niej, ale zdecydowanie ułatwia i skraca całą procedurę.

Po napełnieniu wystarczy dokręcić odpowietrznik (1,5 obrotu) i rozpocząć odpowietrzanie.

Zalety systemu Stahlbus są oczywiste:

Czystość: dzięki szczelności podczas procesu napełniania i odpowietrzania

Szybkość i łatwość obsługi: dzięki zaworowi kulkowemu zapewniającemu przepływ płynu w jenym kierunku całą operację można wykonać szybciej i bez niczyjej pomocy.

Bezpieczeństwo: doskonałe odpowietrzenie = maksymalna wydajność układu hamulcowego.

 

Sprawdź ceny i zamów!


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Strony HEL Performance w innych krajach: australia | francja | hiszpania | portugalia | rosja | usa | wielka brytania | włochy

Valid XHTML & CSS - Copyright © 2009 by WUKA